Kategoria:

Dodał(a):

20 Paź 2020, 9:46

Tym razem nasz gość nie pojawił się fizycznie w szkole, to my odwiedziliśmy go wirtualnie w Strefie Czytacza. Pan Daniel Muniowski postanowił zachęcać młodych ludzi do czytania, sprawdźmy, czy mu się udało, czytając relacje uczestników.

8 października w czwartek mieliśmy spotkanie online z youtuberem Danielem Muniowskim. Nasz gość to radosny i miły człowiek. Wydał mi się też zabawny, szalony i żywiołowy. Prowadzi internetowy blog o książkach – Strefa Czytacza. Widać, że pan Daniel lubi mówić o czytaniu i sprawia mu to przyjemność. Jeżeli chodzi o lektury szkolne, on – tak jak my – nie był ich miłośnikiem. W książkach lubi fantastykę, magię i walkę dobra ze złem.

Basia kl. VII B

Nasz gość udowodnił nam, jak interesujące może być czytanie książek. Wyjaśnił, dlaczego warto je czytać i podpowiedział, które nadawałyby się dla poszczególnych osób w zależności od ich zainteresowań. Dzięki temu spotkaniu uświadomiłem sobie, że pomimo szybkiego rozwoju nowych technologii, czytanie książek nadal może sprawiać przyjemność.

Jakub kl. VIII

Pan Daniel umie ciekawie opowiadać; pewnie dlatego, że czyta dużo książek i przy okazji recenzuje je na swoim kanale. Zaciekawiło mnie, że ma inne nastawienie do lektur niż większość dorosłych. Uważa, że są nudne, bo trzeba je czytać z przymusu i nawet gdy jakaś książka jest ciekawa, kiedy staje się lekturą, to nikt nie chce już jej czytać. Oczywiście zgadzam się z nim. Pan Daniel przekonał mnie, że czasem naprawdę warto zaglądać do książki. Wytłumaczył nam, że pewnie nie wszystkie książki się nam podobają, ale w końcu znajdziemy taką, która wciągnie nas w świat literatury, bo według niego książki trzeba czytać dla przyjemności.

Natalia kl VIIB

Daniel Muniowski opowiadał nam o książkach dla młodzieży i polecił nam niektóre z nich. Dowiedziałam się, że prawdziwy czytelnik nie musi czytać codziennie. Zaś nasz gość – youtuber nie lubi książek używanych i lektur szkolnych. Kiedyś chciał być nauczycielem języka polskiego. Uwielbia Harrego Pottera.

Julia kl. VIII

Podczas spotkania z panem Danielem z kanału „Strefa Czytacza” dowiedziałem się, że istnieją książki dla każdego. Jeśli ktoś nie lubi czytać, oznacza to, że nie znalazł jeszcze takiej ksiązki, która mu się podoba. Dowiedziałem się również, że istnieje książka, której kontynuacją jest gra. Nie sądziłem, że ktoś na to wpadnie.

Michał kl. VIII

Pan Daniel twierdzi, że powinniśmy czytać dla przyjemności i traktować to jako rozrywkę na równi z filmami czy grami. Zrecenzował kilka książek, które według niego są dziwne, a nawet straszne. Przedstawił nam kilka gier, które są kontynuacją książek i pokazał kilka lektur dla fanów Harrego Pottera. Dzięki temu, że mieliśmy możliwość zadawania pytań, poznaliśmy tajniki prowadzenia kanału.

Gabrysia kl. VIII

Podczas wizyty padło wiele ciekawych pytań i jeszcze ciekawsze odpowiedzi. Z tego spotkania wyniosłam na pewno listę wielu interesujących tytułów.

Julianna kl. VIII

Spotkanie zorganizowało Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie w ramach projektu „Fantastyczni Czytacze!” współfinansowanego przez Fundację PZU.