Kategoria:

Dodał(a):

27 Cze 2017, 23:14

W piątek, 23 czerwca, w kinie Iskra odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Zespołu Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Augustowie. Na początku Julia Lewoc i Katarzyna Prokop przepięknie wykonały  utwór instrumentalny „Requiem for a dream”.

Następnie, po odśpiewaniu hymnu, Pan Prezes Zbigniew Walicki oraz Pani Dyrektor Urszula Jurgiel podziękowali za ten wspaniały rok szkolny obfitujący w wiele sukcesów oraz odczytano list Prezesa STO. Wszystko to przebiegło w przyjaznej atmosferze przyprawionej szczyptą humoru.

Podczas gali zostało wręczonych mnóstwo nagród, listów gratulacyjnych rodzicom oraz świadectw z wyróżnieniem. Społeczność szkolną tworzy 152 uczniów, z czego w klasach IV-VI i I-III gimnazjum aż 55 osoby uzyskały średnią powyżej 4,75, a każda klasa także uzyskała podobnie wysoki poziom.

Brawo!

Zakończenie miało szczególny charakter, bo ważnym punktem było pożegnanie absolwentów Społecznego Gimnazjum STO.

Dwoje uczniów z klasy III gimnazjum uzyskało bardzo ważny tytuł Wybitnego Absolwenta Gimnazjum: Julia Urbanowicz, Mateusz Sulimowicz, oraz wyróżnienia: Michalina Grzyb i Mateusz Jóźwik. Największy aplauz wzbudziło pożegnanie klasy przez „zerówkowiczów” oraz przygotowane specjalny prezent dla nauczycieli: piosenka skomponowana przez gimnazjalistów w wykonaniu nauczycieli. I nic o tym nie wiedzieliśmy. Jak to zrobili? Twórcza i wspaniała młodzież. Szkoda rozstać się.
Ale wszyscy dokładnie wiedzą, że zasłużyli na wakacje! Do zobaczenia 4 września!!!