Kategoria:

Dodał(a):

24 Cze 2018, 19:25

19 czerwca br. szkolne koło naukowe składające się z uczniów klasy 6. otrzymało z rąk Ministra Szkolnictwa, Anny Zalewskiej tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Społeczna znalazła się w gronie 16 nagrodzonych placówek edukacyjnych w ramach ogólnopolskiego programu „Być jak Ignacy. Rozpalamy płomień wiedzy” . Program połączony był z konkursem dla szkół podstawowych, które mogły ubiegać się o tytuł Naukowej Szkoły im. Ignacego Łukasiewicza zorganizowanym przez Fundację PGNiG.

Oprócz tytułu otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w kwocie 8 tyś zł za pracę konkursową i ciekawe działania związane z promocją nauki i postaciami Ignacego Łukasiewicza, Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie, Kazimierza Prószyńskiego i Stefana Drzewieckiego.

Do drugiej edycji konkursu zgłosiło się 640 szkół i wzięło w nim udział ponad 10 tys. uczniów. W ramach projektu uczniowie wraz z Panią Wiolą założyli koło naukowe, dzięki czemu poszerzali wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, korzystając z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych doświadczeń, eksperymentów, filmów, komiksów i gier internetowych przygotowanych przez twórców programu. Jesteśmy pewni, że wiedza zdobyta przez odkrywanie, eksperymentowanie i zabawę to najskuteczniejsza forma edukacji.