Kategoria:

Dodał(a):

7 maja 2018, 9:55

Podczas zajęć o Marii Skłodowskiej- Curie, poznaliśmy co to jest atom i jego budowę. Bardzo podobały nam się te zajęcia i wspólnie z Panią Wiolą ustaliliśmy, że wykonamy model atomu, który prześlemy jako pracę finałową na konkurs ,,Być jak Ignacy”. Następnie ustaliliśmy plan działania. Wypisaliśmy co będzie nam potrzebne do wykonania modelu tj. styropianowe kulki różnych rozmiarów, metalowe druty do wykonania obręczy, kolorowe farby w sprayu, wykałaczki itd. Szukanie po sklepach potrzebnych rzeczy zajęło nam tydzień. Na kolejnym spotkaniu pomalowaliśmy kule i zaangażowaliśmy osoby dorosłe do spięcia metalowych obręczy, które pełniły rolę powłok elektronowych.

Następnie za pomocą wykałaczek i kleju połączyliśmy czerwone i żółte kule, które stanowiły jądro atomu. Do metalowych obręczy przykleiliśmy małe niebieskie kulki, czyli elektrony. Najtrudniejsze okazało się umocowanie całego modelu w desce, która stanowiła podstawę. Udało nam się to zrobić, korzystając z drobnej podpowiedzi osób dorosłych.Na koniec zaopatrzyliśmy go w legendę i kod QR, który po zeskanowaniu przekierowuje na stronę szkoły.

Nasz model wzbudził dużo pozytywnych emocji wśród społeczności szkolnej, jest kolorowy i obraca się. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Nasze działania