Kategoria:

Dodał(a):

1 Lut 2021, 17:36

Komisje XXIX Konkursu Recytatorskiego Gwiazdkowe Harce i Konkursu Plastycznego obradowały w pierwszych dniach stycznia.
Ogłoszenie wyników obu konkursów oraz rozdanie nagród i upominków grupie młodszych uczestników odbyło się 19 stycznia w szkole w obecności uczniów klas I – III.

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Honorowe Gwiazdki Harcownika zostały przyznane następującym uczestnikom:

Michałowi Dańskiemu – klasa IIb za wdzięk i elegancję podczas prezentacji wiersza „Przymrozek”,
Lenie Kotlewskiej – klasa IIb za pełne wdzięku zaprezentowanie tekstu „Biała zima”,
Mai Okrągłej – klasa III za pomysłową interpretację wiersza „Taka noc” połączoną z elementami teatrzyku,
Antoniemu Rółkowskiemu – klasa IIb za radosną interpretację wiersza „Biała zima”,
Karolinie Rółkowskiej –klasa IIb za żywiołową, zakończoną podskokiem interpretację wiersza „Jedzie do nas zima”,
Wojtkowi Stanulewiczowi –klasa IIb za naturalność i elegancję podczas prezentacji tekstu „Biały taniec”,
Jakubowi Wasilewskiemu –klasa IV za pełną naturalnego wdzięku interpretację wiersza „Jedzie do nas zima”.

Podwójną Honorową Gwiazdkę Harcownika otrzymała:
Zosia Szklarek – klasa II b za pomysłową i żywiołową interpretację wiersza ”Ta historia dziwna jest” z gościnnym udziałem siostry Marysi.

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SCENOGRAFIA, KOSTIUM I CHARAKTERYZACJA zostały przyznane następującym uczestnikom:
Barbarze Grynasz – klasa IV za pomysłową inscenizację połączoną ze zmianą dekoracji i kostiumu,
Mai Izbickiej – klasa IIb za anielski kostium do pełnej ciepła i wdzięku recytacji wiersza,
Marii Urban – klasa I za kostium choinki wykorzystany podczas wdzięcznej i naturalnej recytacji wiersza „Zaczarowane drzewko” .
Lilianie Wiszyńskiej – klasa I za bardzo ekspresyjne wykonanie wiersza „Dziesięć bałwanków” z wykorzystaniem ciekawego pomysłu inscenizacyjnego,
Wiktorii Wykowskiej  – klasa IIb za srebrzystą stylizację do prezentacji wiersza „Przymrozek”,
Liliannie Zyskowskiej – klasa I za wierne zilustrowanie tekstu poprzez ciekawą scenografię.

NAGRODY W KATEGORII SCENOGRAFIA, KOSTIUM I CHARAKTERYZACJA
zostały przyznane następującym uczestnikom:
Maciejowi Aleksandrowiczowi – klasa IIa za wierną tekstowi i pomysłową scenografię do prezentacji wiersza.
Ani Jagłowskiej – klasa III za stworzenie zimowej scenerii wiersza o bałwanku, recytowanego z dużym zaangażowaniem i wdziękiem.
Kai Zawadzkiej – klasa I za wierne odtworzenie zimowej scenerii wiersza „Biała zima” recytowanego z ogromnym wdziękiem i elegancją.

Gratulujemy także wszystkim, którzy współtworzyli prezentacje.

WYRÓŻNIENIA ZA RECYTACJĘ zostały przyznane następującym uczestnikom:
KLASY I – II
Maciej Aleksandrowicz – klasa IIa za ciepłą i szczerą interpretację wiersza.
Aleksandra Błaszkiewicz – klasa IIb za prezentację wiersza „Przymrozek” – radosną i ciekawą.
Henryk Piłasiewicz – klasa I za szczerość i naturalność prezentacji wiersza „Na kole podbiegunowym”.

KLASY III- IV
Barbara Grynasz – klasa IV za naturalność i wdzięk interpretacji wiersza „Śnieg”.

NAGRODY ZA RECYTACJĘ
zostały przyznane następującym uczestnikom:
KLASY I-II
Anna Rowińska – klasa IIa
za bardzo żywiołową, utrzymaną w znakomitym tempie i trzymającą w napięciu recytację wiersza „Jurek i Burek”.

Matylda Sokołowska – klasa IIb
za bardzo elegancką i naturalną prezentację wiersza „Biała zima”.

Lilianna Zyskowska – klasa I
za bardzo dojrzałą prezentację wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej „Mikołaj”.

KLASY III – IV
Hanna Piłasiewicz – kl. III
za aktorski temperament i znakomite operowanie głosem podczas prezentacji wiersza „Na kole podbiegunowym”.

 

GRAND PRIX XXIX Konkursu Recytatorskiego Gwiazdkowe Harce
Aleksander Ajdamach z klasy III
za pełną elegancji prezentację własnego tekstu „Gdzie jesteś zimo?”, poruszającą szczerością i spontanicznością wyrazu artystycznego.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

WYRÓŻNIENIA zostały przyznane następującym uczestnikom:

KLASY I – III
Radosław Grynasz – klasa I
Marysia Urban – klasa I
Zuzanna Domaszewska – klasa I
Aleksandra Błaszkiewicz – klasa IIb

KLASY IV- VI
Zuzanna Kierkla – klasa IV
Barbara Grynasz – klasa IV

NAGRODY zostały przyznane następującym uczestnikom:

KLASY I – III
Pierwsze miejsce: Katarzyna Czerwińska – klasa I
Drugie miejsce: Hanna Piłasiewicz – klasa III
Trzecie miejsce: Henryk Piłasiewicz – klasa I

KLASY IV – VI
Pierwsze miejsca: Jakub Błaszkiewicz – klasa V, Aleksandra Kopiczko – klasa IV
Drugie miejsca: Dominika Gąsiewska – klasa V, Oliwier Nurkiewicz – klasa VI
Trzecie miejsce: Kinga Zujko – klasa IV

Upominki i dyplomy otrzymały także: Lilianna Zyskowska – klasa I, Maja Izbicka – klasa IIb, Matylda Sokołowska – klasa IIB, Maja Okrągła – klasa III, Anna Jagłowska – klasa III, Marcelina Kisiel – klasa III