Kategoria:

Dodał(a):

15 Lis 2017, 18:10

20 października w naszej szkole odbyła się już VII edycja Miejskich Mistrzostw w Tabliczce Mnożenia. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych w Augustowie. Na nasze zaproszenie odpowiedziały prawie wszystkie szkoły z miasta. Najpierw uczniowie zostali zapoznani z konkurencjami, a później nauczyciele przeprowadzili eliminacje szkolne.

Na finał stawiło się po 4 uczniów w każdej kategorii, z każdej szkoły. W pierwszej konkurencji „Olimpijczyk” należało jak najszybciej znaleźć wśród misz-maszu kart 15 par. Najszybsi zrobili to w czasie poniżej jednej minuty. Druga gra „Krzyżak” już nie była tak stresująca, bo wystarczyło być najlepszym z czterech wylosowanych uczniów. W tym roku poziom był bardzo wyrównany, każda ze szkół miała w swoim gronie mistrza.

A oto zwycięzcy:

W kategorii klas piątych:
I miejsce – Izabela Krukowska – SP nr 2
II miejsce – Aleksander Łoboda – SP nr 3
III miejsce – Michał Walicki – SSP STO

W kategorii klas szóstych:
I miejsce – Zofia Rowińska – SP nr 4
II miejsce – Patrycja Sobiecka – SP nr 4
III miejsce – Martyna Rozmysłowicz – SP nr 2

W nagrodę najlepsi uczniowie dostali różne gry logiczne. Mamy nadzieję, że spodobały się zwycięzcom. Dziękujemy paniom, które zaangażowały się w przygotowanie uczniów oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom, gdyż znaleźli się w ścisłej czołówce w naszym mieście. Przy tej okazji chciałybyśmy podziękować uczniom klas gimnazjalnych za pomoc przy organizacji i w prowadzeniu konkursu.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii. Myślimy, że będą to miłe wspomnienia. Do zobaczenia za rok.

Joanna Łukuć i Agnieszka Frydrych.