Kategoria:

Dodał(a):

19 Lis 2018, 19:29

Paulina Aleksandrowicz, uczennica VI klasy naszej szkoły ma dość nietypową pasję . Od sześciu lat większość swojego wolnego czasu poświęca treningom niezmiernie pięknego sportu, jakim jest tenis ziemny. Jej ciężka praca na kortach, sali gimnastycznej i siłowni przynosi Paulinie wiele sukcesów.

Tegoroczne wakacje były dla Pauliny bardzo pracowite. Pierwszy weekend wakacji spędziła na kortach w Kołobrzegu biorąc udział w Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym w kategorii Skrzatek. Doskonaliła swoje umiejętności na obozie tenisowym zorganizowanym przez Akademię Tenisową Legii Warszawa w Prościejowie w Czechach. Po powrocie do Augustowa nie zwalnia tempa i kontynuuje codzienne treningi. Należy dodać, że nie przeszkadza to Paulinie w nauce. Jest wzorową i pilną uczennicą.

Warto wymienić dokonania Pauliny z ostatnich miesięcy
• Turniej w Poznaniu, gdzie zajęła III miejsce w singlu
• Gdynia – III miejsce w deblu.
• Turnieju Tenniseurope w Lipawie na Łotwie, gdzie rywalizowała z zawodniczkami z całej Europy.
• W pierwszych dniach września obroniła po raz trzeci mistrzostwo województwa podlaskiego w singlu i deblu, wygrywając wszystkie mecze singlowe z wynikiem 6 – 0, 6 – 0.
• Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek w Puławach-wrzesień- III miejsce w singlu i deblu .
• Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjnym w Świdniku -Młodziczki –wrzesień 2018- zajęła II miejsce w wyższej kategorii wiekowej.

Obecnie Paulina przygotowuje się do sezonu zimowego, który rozpocznie się z początkiem listopada. Choć oficjalnie zmieni kategorię wiekową na wyższą w styczniu 2019r., już teraz zacznie regularnie grać ze starszymi zawodniczkami.

Paulina jest aktualną podwójną mistrzynią województwa podlaskiego w kategorii Skrzatek w singlu i deblu. Obecnie jest sklasyfikowana na 37 miejscu w Polsce w tej kategorii wiekowej na 317 zgłoszonych zawodniczek.

Wierzymy, że w murach naszej szkoły wyrośnie tenisistka na miarę Agnieszki Radwańskiej. Trzymamy kciuki i czekamy na kolejne sukcesy.