Kategoria:

Dodał(a):

19 Mar 2019, 20:20

Na uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Augustowie zorganizowano uroczystość wręczenia nagród i stypendiów sportowych najlepszym sportowcom Ziemi Augustowskiej AD 2018. Wśród medalistów Mistrzostw Świata, Europy – utytułowanych sportowców jak Kamil Borysewicz oraz Edyta Dzieniszewska – Kierkla znaleźli się również medaliści Mistrzostw Polski w narciarstwie wodnym – nasi uczniowie SSP STO Dominik Kisiel oraz Igor Domaszewski, którzy godnie reprezentowali nasze Miasto na zawodach rangi mistrzowskiej podczas sezonu 2018.

Dominik Kisiel zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski w skokach za wyciągiem w kategorii U15 osiągając bardzo dobry wynik 29,7 metra, który był wynikiem ex equo z 15 letnim zawodnikiem, który zajął drugie miejsce, lecz miał lepszy wynik w rundzie eliminacyjnej.

Igor Domaszewski zdobył srebrny medal w jeździe figurowej również w kategorii U15 za wyciągiem oraz srebrny medal w slalomie za motorówką w kategorii U14.

W bieżącym roku Dominik Kisiel powołany został również do kadry narodowej w narciarstwie wodnym i uczestniczył w dniach 14.02-01.03.2019 w zgrupowaniu zorganizowanym przez Polski Związek Motorowodny oraz Narciarstwa Wodnego w Egipcie, miejscowości El Gouna, gdzie mógł przygotowywać się do bieżącego sezonu 2019, który miejmy nadzieję przyniesie wiele sukcesów na arenie polskiej oraz międzynarodowej.

BRAWO CHŁOPAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!💪✌👍