Kategoria:

Dodał(a):

5 Cze 2017, 20:27

To już szósty rok naszego Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „The Power of Words”. Gościliśmy reprezentacje wszystkich czterech augustowskich szkół podstawowych.

W tym roku odbyły się cztery niezwykłe konkurencje, a zamiast punktów drużyny otrzymywały fistaszki. Po powitaniu uczestników przez panią wicedyrektor Dorotę Jakuć, zmagania konkursowe rozpoczęliśmy od testu wiedzy językowej. Jak został przyjęty? Niektórzy stwierdzili, że to łatwizna, inni trochę zastanawiali się nad odpowiedziami, ale wszystkim podobały się niecodzienne pytania, sprawdzające nie tylko wiedzę, ale też spryt oraz logiczne myślenie. W drugiej konkurencji uczniowie prowadzili swoich kolegów, którzy mieli zawiązane oczy, do konkretnego punktu. Towarzyszyły temu niezwykłe emocje, a zadanie zmusiło uczestników do komunikacji w języku obcym, co też wywołało kilka salw śmiechu. W trzeciej części, uczniowie musieli przebić balony, w których znajdowały się hasła do pokazania i odgadnięcia w formie kalambur. Kategorie wyrazów były trzy: zwierzęta, katastrofy i miejsca w przyrodzie. Niektóre były podobno niezwykle trudne, lecz wyraz earthquake, z racji sposobu jego przedstawienia, zapamiętali chyba wszyscy. Ostatnia, czwarta konkurencja wywołała najwięcej emocji. Trzeba było z dostępnych materiałów ułożyć portret królowej Elżbiety II, a zdjęcia prac zamierzamy wysłać do Pałacu Buckingham. Dodam tylko, że do wyboru drużyny miały groch, chrupki, ryż, kakao, bułkę tartą, soczewicę i inne skarby z kuchennych szafek pań anglistek.

I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Klaudia Kuczyńska, Aleksandra Poniatowska, Kacper Szczupakowski z klasy VI,
II miejsce Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Kuba Gajewski, Paulina Kukuć,Julia Tokarzewska z klasy VI,
III miejsce, po dogrywce rozegranej metodą „nagłej śmierci” nasi przedstawiciele z klasy V: Tymek Rowiński, Malina Madden oraz Daniel Barkworth.
Dyplomy oraz sponsorowane przez wydawnictwo Oxford i naszą szkołę nagrody wręczyła zwycięzcom pani wicedyrektor Dorota Jakuć. Po konkursie zebrałam wrażenia uczestników, które w skrócie można przytoczyć: „Portret – fajna zabawa, test i pokazywanie drogi były średnio trudne, a kalambury też fajne i zabawa też była fajna”. Dziękujemy również przybyłym anglistom za docenienie naszej pracy i słowa uznania, a zwycięzcom gratulujemy!

Katarzyna Brzozowska-Zmitruk