Kategoria:

Dodał(a):

22 Gru 2017, 12:10

Gwiazdkowe Harce odbyły się w augustowskiej społecznej po raz 26. Kolejni mali recytatorzy prezentowali wiersze poświęcone zimie i świętom oraz teksty zmarłej w sierpniu Wandy Chotomskiej (poetki, która w 2004r. gościła w naszej szkole). Dzięki poezji konkursowa publiczność została porwana w kolorowy świat zabaw słownych i zaskakujących skojarzeń, a także zachęcona do zatrzymania się na chwilę refleksji.

W kategorii recytatorów z klas pierwszych I miejsce komisja przyznała Dawidowi Łapińskiemu ze SP nr 2, II miejsce Nicoli Orłowskiej ze SP w Kolnicy i Małgosi Sztachańskiej z SP nr 6. Kinga Zujko i Basia Grynasz ze społecznej zajęły miejsce III.

W kategorii recytatorów z klas drugich i trzecich I miejsce zdobyły Laura Grajewska ze Szkoły Społecznej STO oraz Julia Bajkowska ze SP nr 3. II miejsce Maciej Zagórski z SP nr 2 i Zosia Kierklo ze SP w Białobrzegach. III miejsce Kasia Wierzbicka ze SP nr 4 oraz Karolina Siemienowicz ze SP nr 3.

Podsumowano także międzyszkolny konkurs plastyczny, w tym roku odbywający się pod hasłem: „Świat w różowym humorze”. Na zakończenie uczniowie szkoły społecznej zaprezentowali bajkowe przedstawienie, a przez cały czas trwania konkursu zachęcali do wspólnego śpiewania świątecznych piosenek.

Gwiazdkowe Harce były też znakomitą okazją do uświadomienia gościom, że nasza szkoła jest częścią większej społeczności, która w tym roku obchodzi 30 urodziny. Już przy wejściu wręczano wszystkim dorosłym gazetkę z tekstem przedstawiającym okoliczności powstania STO, jego misję i osiągnięcia. Było więc i poetycko, i świątecznie, i jubileuszowo.