Kategoria:

Dodał(a):

6 Gru 2017, 18:51

21 listopada nasza szkoła po raz pierwszy (ale zapewne nie ostatni) obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu klasy 4a i 5 wraz z wychowawczyniami wyruszyły do miasta, aby propagować i przybliżyć ideę bycia życzliwym.

Sam pomysł World Hello Day narodził się jesienią 1973 roku w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na konflikt między Egiptem a Izraelem. Z roku na rok popularność tego dnia rosła, aż trafiła i do nas, do Augustowa. W towarzystwie operatora filmowego z augustowskiego klubu filmowego „Kinochłonek” udaliśmy się z wizytą do Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, poczty, PZU, PKO, MDK-u, straży pożarnej oraz do Zakładu Terapii Zajęciowej. W ogniu pytań klas czwartych i piątych znaleźli się pracownicy oraz sam burmistrz Augustowa.

Mamy nadzieję, że napotkanych w tym dniu ludzi zmusiliśmy choć trochę do refleksji nad tym, czym jest serdeczność, że aby zasłużyć na życzliwość innych, samemu trzeba się na nią zdobyć. Uczniowie pragnęli również zwrócić uwagę na problem zanikania pozytywnych więzi między ludźmi. W tym celu wręczali pracownikom urzędów i napotkanym przechodniom złote myśli dotyczące pozytywnych zachowań. Uśmiechali się przy tym, dla każdego mieli miłe słowo i obdarzali ciepłym spojrzeniem. Szczerze wierzę, że życzliwość na dobre zadomowi się nie tylko w tym wyjątkowym dniu, ale przez cały rok.

Aleksandra Zaleska – Ejgierd