Kategoria:

Dodał(a):

23 Paź 2017, 19:20

Okiem żeńskim – Weronika i Oliwka kl.VI
Dnia 12 października 2017r. w naszej szkole odbył się pierwszy w historii Dzień Edukacji Narodowej, w którym nikt nie dawał nauczycielom tony kwiatów i słodyczy. Zamiast podarunków nauczyciele dostali własnoręcznie zrobione przez nas kartki. Było to spowodowane akcją „Zamień kwiatki na datki”. Polegała ona na wrzucaniu do specjalnych puszek pieniędzy, które zazwyczaj były wydawane na kwiaty, bądź drobne upominki. Pieniądze szły na szczytny cel – wsparcie mamy naszej absolwentki w chorobie.
Tego samego dnia odbył się konkurs „Kocham cię Polsko”. Uczestniczyli w niej zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Była to rywalizacja między grupami, A i B, w skład których weszli nauczyciele i uczniowie. Walczyliśmy w konkurencjach takich jak np. kalambury, co to za piosenka i głuchy telefon. Najpierw startowały klasy 1-3 a potem 4 – III gimnazjum.
Na koniec dnia nauczyciele poczęstowali nas ciastem. Było pyszne i każdy dostał kawałek. To był najciekawszy Dzień Nauczyciela w historii!

Okiem męskim – Tymek kl.VI
12 października, na szczęście przed piątkiem trzynastego, w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował teleturniej „Kocham, cię Polsko”. Brały w nim udział dwie drużyny A i B. Rozegrano kilka konkurencji np. zgadywanie polskich piosenek czy koło fortuny. Zwycięzcą okazała się drużyna A, lecz wszyscy zasłużyli na nagrodę, nawet widzowie. Na koniec na salę przyniesiono dwa ogromne torty, którymi poczęstowano wszystkich uczniów i nauczycieli. A sam przyznam, że ciasto było przepyszne! Tak wyglądał ten świetny dzień (nie było pracy domowej). 😉